Akce v okolí

BABY SIGNS - Seminář znakování

Nosticova 590, 25064 Měšice
Typ

Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče?Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit.Seminář znakování v Centu volného času v Měšicích u Prahy.Rezervujte si své místo na pavlina.kapalova@gmail.com, nebo na 603404465

100 let založení republiky v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Ke stoletému výročí naší státnosti připravilo Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích jako doplněk stálé expozice malou výstavku. Prezentuje tu například umělecky svázané knihy, psané našimi prezidenty, nebo literární díla, ozřejmující význam českého národa. Období od roku 1918 bylo pro české knihařství opravdu „zlatým věkem“. Knihy byly v té době základním nástrojem pro šíření národního uvědomění a kultury, a tak knihařské řemeslo mělo velký význam pro utváření mladého československého státu. Prostředí muzea samo o sobě na vás zapůsobí atmosférou první republiky – vzniklo v dílně a domě, kde v první polovině minulého století žil a pracoval významný umělecký knihař Jenda Rajman. Zachovalo se tu mnoho z té doby – nábytek, knihařské nástroje a stroje. Také mnoho krásně vázaných knih – kožených a polokožených uměleckých vazeb.

Příběhy československých legionářů v ilustracích a obrazech 1918-1938

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Výstava předloh Zdeňka Buriana pro ilustrace k legionářské literatuře, obrazů a grafik dalších autorů pořádaná ve spolupráci s Památníkem národníhopísemnictví a soukromým sběratelem panem Milošem Trnkou. Při vernisáži také promítneme dlouho neviděný film z Rožďalovic a Rajmanovy knihařské dílny, natočený před více než 60 lety.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Mánesova, Říčany