Akce v okolí

Koně + Němčina, animal assisted education

Od září otevíráme koňský kroužek spojený s výukou němčiny! Lektorka je rodilá mluvčí. Jedná se o u nás doposud nepoužívanou metodu výuky dětí – “animal assisted education”. Tento způsob je ideální například pro děti, které se ve škole špatně soustředí. Děti se budou učit pracovat s koňmi, zatímco jim budeme přirozeným a zábavným způsobem vštěpovat základy německého jazyka. Slovíčka, gramatiku i fráze si zapamatují skrze zážitek rychleji a lépe, než ve školní lavici s nudnou učebnicí. :-) Kroužek se bude konat od září, každou středu od 14:30 do 15:30.Cena je 200 Kč za lekci, placeno čtvrtletně. více na: http://hipojupiter.cz/

BABY SIGNS - Seminář znakování

Nosticova 590, 25064 Měšice
Typ

Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče?Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit.Seminář znakování v Centu volného času v Měšicích u Prahy.Rezervujte si své místo na pavlina.kapalova@gmail.com, nebo na 603404465

100 let založení republiky v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Ke stoletému výročí naší státnosti připravilo Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích jako doplněk stálé expozice malou výstavku. Prezentuje tu například umělecky svázané knihy, psané našimi prezidenty, nebo literární díla, ozřejmující význam českého národa. Období od roku 1918 bylo pro české knihařství opravdu „zlatým věkem“. Knihy byly v té době základním nástrojem pro šíření národního uvědomění a kultury, a tak knihařské řemeslo mělo velký význam pro utváření mladého československého státu. Prostředí muzea samo o sobě na vás zapůsobí atmosférou první republiky – vzniklo v dílně a domě, kde v první polovině minulého století žil a pracoval významný umělecký knihař Jenda Rajman. Zachovalo se tu mnoho z té doby – nábytek, knihařské nástroje a stroje. Také mnoho krásně vázaných knih – kožených a polokožených uměleckých vazeb.

Výstava Tvoř a hraj si!

Rýdlova 271, 25101 Říčany
Datum konání

Zvedneme děti z lavic a od počítačů! Poskytneme jim prostor, ve kterém mohou tvořit vlastníma rukama, hrát si a vyprávět příběhy. K dispozici jim bude spousta různých materiálů, běžně dostupných, přírodních nebo recyklovaných. Ukážeme, že i malé děti mohou bezpečně pracovat s opravdovými nástroji a že si mohou vyrobit vlastní hračky, ze kterých se budou radovat stejně jako z hraček koupených. Část výstavy bude umístěna v zahradě muzea. Na realizaci výstavy finančně přispěl Středočeský kraj.

Jsem božská

Jiřího náměstí 1, Poděbrady I, 29001 Poděbrady