Akce v okolí

Předchozí 1 3 6 12 17

Koně + Němčina, animal assisted education

Od září otevíráme koňský kroužek spojený s výukou němčiny! Lektorka je rodilá mluvčí. Jedná se o u nás doposud nepoužívanou metodu výuky dětí – “animal assisted education”. Tento způsob je ideální například pro děti, které se ve škole špatně soustředí. Děti se budou učit pracovat s koňmi, zatímco jim budeme přirozeným a zábavným způsobem vštěpovat základy německého jazyka. Slovíčka, gramatiku i fráze si zapamatují skrze zážitek rychleji a lépe, než ve školní lavici s nudnou učebnicí. :-) Kroužek se bude konat od září, každou středu od 14:30 do 15:30.Cena je 200 Kč za lekci, placeno čtvrtletně. více na: http://hipojupiter.cz/

BABY SIGNS - Seminář znakování

Nosticova 590, 25064 Měšice
Typ

Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče?Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit.Seminář znakování v Centu volného času v Měšicích u Prahy.Rezervujte si své místo na pavlina.kapalova@gmail.com, nebo na 603404465

KURZ POZNÁVÁME SVĚT - INSPIRACE MONTESSORI

Nosticova 590, 25064 Měšice

100 let založení republiky v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Ke stoletému výročí naší státnosti připravilo Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích jako doplněk stálé expozice malou výstavku. Prezentuje tu například umělecky svázané knihy, psané našimi prezidenty, nebo literární díla, ozřejmující význam českého národa. Období od roku 1918 bylo pro české knihařství opravdu „zlatým věkem“. Knihy byly v té době základním nástrojem pro šíření národního uvědomění a kultury, a tak knihařské řemeslo mělo velký význam pro utváření mladého československého státu. Prostředí muzea samo o sobě na vás zapůsobí atmosférou první republiky – vzniklo v dílně a domě, kde v první polovině minulého století žil a pracoval významný umělecký knihař Jenda Rajman. Zachovalo se tu mnoho z té doby – nábytek, knihařské nástroje a stroje. Také mnoho krásně vázaných knih – kožených a polokožených uměleckých vazeb.

Vnitřek lesa - Z cyklu práce na papíře ze sbírek GASK

Typ

Srdečně Vás zveme na vernisáže výstavy Dany Puchnarové - Pokus o překonání hranice a na výstavu Vnitřek lesa - Z cyklu práce na papíře ze sbírek GASK. Vernisáže se konají v sobotu 10. února od 17.00 hodin. Poslechnout si můžete hudební vystoupení - na flétny zahraje Andrea Hrubá a na keltskou harfu Sean Barry. Prostředí lesa se v moderním umění stává samostatným tématem, záznamem niterných nálad a symbolických významů. Kresby předního představitele české krajinomalby Julia Mařáka jsou zde konfrontovány s moderními autory, jako je např. Robert Piesen či Bohuslav Reynek.

Dana Puchnarová - Pokus o překonání hranice

Typ

Srdečně Vás zveme na vernisáže výstavy Dany Puchnarové - Pokus o překonání hranice a na výstavu Vnitřek lesa - Z cyklu práce na papíře ze sbírek GASK. Vernisáže se konají v sobotu 10. února od 17.00 hodin. Poslechnout si můžete hudební vystoupení - na flétny zahraje Andrea Hrubá a na keltskou harfu Sean Barry. Dana Puchnarová patří od 60. let 20. století k nejosobitějším postavám české výtvarné scény. Postupně se vyjadřovala v poloze kubistické, strukturálně abstraktní, geometrické a konceptuální. Její výtvarná řeč se inspiruje duchovními úvahami ve spojitosti s literaturou, poezií a filosofií. Autorka ve své tvorbě uvažuje především nad „vnitřním zdravím“ lidského jedince, společnosti a civilizace. Výstava se koná u příležitosti autorčiných 80. narozenin.

Daniel Hanzlík, Pavel Mrkus: Vidět čas

Typ

Výstavní projekt Daniela Hanzlíka (1970) a Pavla Mrkuse (1970) představuje soubor prací, jejichž východiska jsou založena na polaritě fyzického a virtuálního ve vztahu k vnímání času a časových procesů. Na jedné straně vychází projekt z principů známých fyzikálních zákonitostí, podle kterých se orientujeme ve světě. Na straně druhé reflektuje fiktivní svět virtuálních datových prostředí, která ve stále větší míře ovlivňují naše vnímání, prožívání a rozhodování. Tato bipolarita v současném světě splývá v jeden celek a vytváří novou iluzi reality. Díla jsou vytvořena převážně kombinací objektů, projekcí a prostorových instalací. Využívají uzavřené audiovizuální formáty, ale i principy vizualizace dat v reálném čase a interaktivitu. Komentovaná prohlídka 24/3 2018 Komentovaná prohlídka a křest katalogu 26/5 2018

Jací byli tvůrci krásných knih – linoryty Pavla Piekara

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Výstava barevných linorytů Pavla Piekara, na nichž jsou osobitým způsobem zachyceny tváře umělců žijících většinou v období vzniku našeho státu. Je pořádána ve spolupráci se Sdružením českých umělců grafiků Hollar. Bude slavnostně otevřena v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích v pátek 23. března 2018 v 16 hodin. Při zahájení výstavy zazní hudba z tvorby italských skladatelů 17. století. Zazpívá Michaela Syrová a na theorbu zahraje Barbora Hulcová. Muzeum také zve na doprovodný program výstavy – workshop „Tvorba a tisk barevného linorytu pod vedením Pavla Piekara“, který proběhne ve dnech 3. a 10.6.2018 vždy od 15 hodin. Přihlášky a informace na kontaktech muzea.

V husí kůži

Husovo náměstí 25, 28922 Lysá nad Labem