Akce v okolí

Výstava studentské umělecké knižní vazby v Rožďalovicích

Husova 24, 28934 Rožďalovice
Typ

Soutěž „Mezi vazy“ vyhlašuje Ateliér restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Letos proběhl již 3. ročník. Zúčastnit se mohli všichni studenti oborů restaurování papíru, uměleckořemeslných děl z papíru a knihy. Na rozdíl od restaurování, kdy jsou nuceni respektovat historickou a materiálovou integritu jim svěřeného díla, mají při soutěži možnost uplatnit svůj výtvarný cit a zpracovat knižní vazbu volně podle svých představ. Pro tento ročník byla vybrána kniha malíře Michala Singera a básníka J. H. Krchovského. Výstava všech soutěžních vazeb proběhla nejprve v Litomyšli na Fakultě restaurování UP, při její vernisáži koncem května 2017 se konalo vyhlášení vítězů. Nyní je výstava přesunuta do Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích. Vystaveny jsou zároveň i vítězné práce z ročníků minulých. Vernisáž výstavy se koná 4. srpna 2017 od 16 hodin za účasti organizátorů a porotců soutěže a s hudebním doprovodem Evy Kubálkové.

Koně + Němčina, animal assisted education

Od září otevíráme koňský kroužek spojený s výukou němčiny! Lektorka je rodilá mluvčí. Jedná se o u nás doposud nepoužívanou metodu výuky dětí – “animal assisted education”. Tento způsob je ideální například pro děti, které se ve škole špatně soustředí. Děti se budou učit pracovat s koňmi, zatímco jim budeme přirozeným a zábavným způsobem vštěpovat základy německého jazyka. Slovíčka, gramatiku i fráze si zapamatují skrze zážitek rychleji a lépe, než ve školní lavici s nudnou učebnicí. :-) Kroužek se bude konat od září, každou středu od 14:30 do 15:30.Cena je 200 Kč za lekci, placeno čtvrtletně. více na: http://hipojupiter.cz/

Auta 3

Hurvínek a kouzelné muzeum