Akce v okolí


Koně + Němčina, animal assisted education

Od září otevíráme koňský kroužek spojený s výukou němčiny! Lektorka je rodilá mluvčí. Jedná se o u nás doposud nepoužívanou metodu výuky dětí – “animal assisted education”. Tento způsob je ideální například pro děti, které se ve škole špatně soustředí. Děti se budou učit pracovat s koňmi, zatímco jim budeme přirozeným a zábavným způsobem vštěpovat základy německého jazyka. Slovíčka, gramatiku i fráze si zapamatují skrze zážitek rychleji a lépe, než ve školní lavici s nudnou učebnicí. :-) Kroužek se bude konat od září, každou středu od 14:30 do 15:30.Cena je 200 Kč za lekci, placeno čtvrtletně. více na: http://hipojupiter.cz/

Více

Výstava Jak semena putují

Místo
Rýdlova 271, 25101 Říčany
Datum konání
Typ

Cestování a pohyb si automaticky spojujeme s člověkem nebo s živočichy. Prostřednictvím semen však dokáží putovat i rostliny. Na výstavě budou k vidění mikrofotografie semen a semínka nejrůznějších tvarů i barev. Návštěvníci si prohlédnou také detaily pod binokulární lupou, prozkoumají možnosti šíření pomocí větru, vody nebo zvířat.

Více

Fenomén Ateliéru Papír a kniha: autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

„Vystaveny budou autorské papíry, autorské knihy, knihy - objekty, paper-artové objekty a instalace. Je až fascinující, jak lze s papírem a knihou umělecky pracovat,“ řekla Renotière, kurátorka výstavy. Jiří H. Kocman je zásadní postavou tzv. brněnského okruhu a jedním z nejvýraznějších představitelů konceptuálního umění v evropském kontextu. Vstoupil do uměleckého světa už v šedesátých letech, a to v žánrech jako stamp-art nebo mail-art. V sedmdesátých letech ale svou pozornost od obsahu sdělení přesunul k samotnému médiu, tedy k papíru. Po důkladném studiu technologie výroby a restaurování papíru i knihvazačství dosahuje v tvorbě autorských knih skutečného mistrovství. „Jeho zásluhou se papír a kniha stávají v českém prostředí respektovanými uměleckými disciplínami,“ vyzdvihla Kocmanův význam Renotière. Na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v roce 1998 založil Ateliér papír a kniha. Ateliérem prošlo bezmála padesát studentů, než byl v roce 2011 zrušen. Na výstavě budou moci diváci shlédnout i dokumentární snímek, autorka výstavy vytvořila ve spolupráci s Kamilem Zajíčkem záznam vzpomínek absolventů tohoto jedinečného ateliéru, který tolik ovlivnil jejich další profesní i soukromý život.

Více

Jakub Švéda - Technovirus

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

V dlouhodobém cyklu Práce na papíře ze sbírek GASK vystřídá Tomáše Švédu příslušník následující umělecké generace Jakub Švéda (nar. 1973), absolvent pražské Akademie výtvarných umění, ateliéru malby Jiřího Sopka a vizuální komunikace Jiřího Davida. Práce Jakuba Švédy jsou naléhavé, někdy až sžíravé, jindy melancholicky teskné po přítomném světě. Svět přírody, zastoupený organickou expresí barev nebo jen otisky přírodních prvků, konfrontuje s racionálními strukturami civilizačních znaků a industriálními a počítačovými světy. Zatímco starší práce, které byly do galerijních sbírek získány v roce 2005, jsou záznamy energetických stop v jemných kresebných liniích a barevných plochách nanesených airbrushem, v nových pracích zapůjčených od autora naléhavost nebezpečí sílí. Obrazy jsou sdělením o stavu naší civilizace a reflexí jejího ohrožení.

Více

Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Lajka: Od filmu k divadlu a zpět, jejímž autorem je režisér, výtvarník a producent Aurel Klimt. Podílel se výtvarně i režisérsky na filmech Fimfárum Jana Wericha nebo Fimfárum 2, které získaly cenu Český lev. Vernisáž proběhne v sobotu 11. listopadu od 17.00 hodin. Jedná se o interaktivní výstavu, která nahlíží do zákulisí filmové tvorby hlavně z výtvarné stránky. Uvidíte filmová prostředí a loutky. Výstava také představí celovečerní film Lajka, který 2. listopadu vstupuje do českých a slovenských kin. Připomíná 60 let od chvíle, kdy byla fenka Lajka poslána do vesmíru. Ve filmové podobě se dostane na planetu Qem a seznámí se s dalšími zvířecími kamarády.

Více

„Kniha jako blahopřání“

Místo
Husova 24, 28934 Rožďalovice
Datum konání

Inspirací pro výstavu v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích jsou svátky, Vánoce a začátek dalšího roku - tedy období, kdy si lidé předávají přání všeho dobrého. A k tomu se se dá velmi dobře využít knížka. Drobné tisky si umělecký knihař Jenda Rajman vyměňoval se svými přáteli jako blahopřání k různým příležitostem, většinou právě k Novému roku. Malé knížečky v rozsahu třeba jen jedné básně, jejichž vazba je jen někdy uměleckým dílem, jsou zajímavé příležitostí, pro kterou byly vydány. Také vtipným obsahem, nebo jejich vydavatelem či příjemcem – známými osobnostmi z české kultury minulého století. I vy si zkuste něco podobného – objednejte se v muzeu na workshop, kde si malou knížečku sami svážete. Slavnostní zahájení výstavy se koná 15. listopadu 2017 v 16 hod. a je spojeno s besedou se spisovatelem Janem Řehounkem, který se věnuje historii i současnosti zdejšího kraje.

Více

Severský filmový podzim 2017

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na Severský filmový podzim 2017. Nesmrtelní (Odödliga)15/11 2017 (st) od 19.00 hodinŠvédské romantické drama (2015, 107 minut)Isak a Em se potkají jedné noci ve Stockholmu a během vteřiny se všechno změní. Najednou neexistujenic jiného. Isak chce Em. Em chce víc. Smích, sex, zmatek a dobrodružství. Společně všeopustí a vydají se na cestu po norrlandských lesích. To, co začalo jako báječné dobrodružství,se brzy promění v nebezpečnou hru. Začnou čím dál více pokoušet osud, až nakonec nebudecesty zpět. Povídky ze Stockholmu(Stockholm Stories / Gondolen)22/11 2017 (st) od 19.00 hodinŠvédské drama (2013, 97 minut)Životní osudy pěti lidí se zkříží během několika deštivých dní ve stockholmské metropoli. Johan seze všech sil snaží o vydání svého rukopisu. Thomas dělá poskoka na ministerstvu financí. Asociálníworkoholička Jessica se vyrovnává se zamítnutím adopce. Douglas je nadaný herní vývojář,který se snaží zachránit zoufalou Annu, v cestě mu ale stojí jeho despotický otec. Jejich životynavždy změní náhlý výpadek proudu. Třídní sraz po estonsku(Klassikokkutek)29/11 2017 (st) od 19.00 hodinEstonská komedie (2016, 90 minut)Mart, Toomas a Andres, tři muži ve středním věku, dostanou pozvánku na třídní sraz po 25letech. Mají pocit, že to nejlepší, čím by se pochlubili, je teprve čeká. Nebo už to bylo dávnozapomenuto. Než se vydají na sraz, rozhodnou se v Tallinu uspořádat pánskou jízdu, která jimmá před setkáním se spolužáky zvednout sebevědomí. Remake dánského filmu. Místo konání: podkrovní sál v Severním křídle / Vstupné: 50 Kč

Více

Earth: Den na zázračné planetě

Místo
Mánesova, Říčany
Datum konání
Typ

Více

Příšerákovi

Místo
Husovo náměstí 25, 28922 Lysá nad Labem
Datum konání
Typ

Více

Po bouři

Místo
Tyršova 174, 28802 Nymburk
Datum konání
Typ

Více

21. 11. Albert

Zítra: Cecílie

obr_5.jpg

obr_2.jpg

obr_1.jpg

Návštěvnost stránek

184451