Obec Hrusice
Rodná obec Josefa Lady založena roku 1205
kostel
Drobečková navigace

Úvod > Turista > Akce v okolí

Akce v okolí


1917

Místo
Mánesova, Říčany
Datum konání
Typ

Více

V síti

Místo
Karla Tájka 100, Brandýs nad Labem, 25001 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Datum konání
Typ

Více

Bitva u Jankova 1645

Místo
Komenského nám., Votice
Datum konání

V sobotu 7. března budou na návrší na Habrovce mezi Jankovem a Ratměřicemi opět řinčet zbraně. Večer před tím, 6. března, „obsadí“ švédské vojsko votický klášter. Letos si připomínáme 375 let od nejkrvavější bitvy třicetileté války na našem území – bitvy u Jankova. Významnou událost evropských dějin si můžete připomenout i vy. Pod rouškou tmy přitáhne v pátek 6. března v 19 hodin švédské vojsko do Votic. Na Komenského náměstí dojde k vypálení slavnostní salvy na zahájení akce, poté se vojsko průvodem přesune ke klášteru. I tady se bude střílet z palných zbraní. V refektáři bývalého kláštera bude program pokračovat sérií krátkých přednášek o třicetileté válce. Tyto přednášky odprezentují odborníci – reenactoři – historici a archeologové. Sobotní část akce bude věnována připomenutí samotné bitvy. „Na jankovském náměstí dojde ve 13 hodin ke zformování vojsk, která potáhnou na bojiště na Habrovce. Následovat bude zformování a ukázka pohybu velké jednotky. Dojde i na dělostřelecké vystoupení a pietní akt s modlitbou za padlé a proslovy starostů. Vyvrcholením odpoledne bude od 15. hodin bitevní ukázka. Pokud počasí dovolí, najdete poblíž bojiště prodejní stánky s různými drobnostmi a rukodělnými výrobky. Za každého počasí bude pro návštěvníky připraveno občerstvení,“ zve Lenka Kavková z pořádajícího spolku Jankovští žoldáci. Stejně jako před 375 lety, i letos bude platit známé pořekadlo „Dopadneš jako Kec u Jankova“ – když Švédové pod vedením generála Torstensona rozdrtí císařské vojsko, císařský polní maršál Götz padne a polní maršál Hatzfeld bude zajat. Večer můžete v jankovském sále navštívit Šermířský ples. Historický oděv není podmínkou. Organizátoři plesu chystají zábavné vystoupení a soutěže, nebude samozřejmě chybět tanec a dobrá zábava. Akci pořádá obec Jankov, spolky Jankovští žoldáci a Císařský regiment ve spolupráci s městem Votice, za podpory Středočeského kraje a Kraje blanických rytířů.

Více

Šťavnatá tůra vol. 2

Datum konání
Typ

Sisus Ralsis a Jasnej Pomeranč vyráží opět na společnou cestu. Večery plné energické muziky, pohybující se někde mezi ska, punkem, swingem a balkánským sýrem tě nenechají rozhodně klidně sedět na zadku.

Více

4TET verze V., Benešov

Datum konání
Typ

Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady VOKÁLNÍ SESKUPENÍ 4TET. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná. Co ale zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až „taneční“ výkony některých aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou.

Více

Erar Ešus + Dead Daniels

Datum konání
Typ

Spřátelené kapely Erar Ešus (Ostrava) a Dead Daniels (Praha) se vydávají na společné mini-tour! Postupně vystoupí na těchto místech: 13.3.2020 - Praha, Kain 14.3.2020 - Říčany, K2 20.3.2020 - Karviná, Hard Café 21.3.2020 - Ostrava, Barrák

Více

The Footsteps to the Desillusion

Datum konání
Typ

Přátelé, spolu s Desillusion jsme se rozhodli, že ten Benešov prostě rozhejbeme! Přijďte nás podpořit v nějaký tý kultůře. :)

Více