čen 02

„Dětský den"

V neděli 2. června 2013 od 14.00 hodin se koná tradiční „Dětský den“ v prostoru busty Josefa Lady. Akci pořádá OS Šťastná rodina spolu s SDH Hrusice. Srdečně zvou pořadatelé.

čen 01

„Pouť rodin pražské arcidiecéze do Hrusic"

V sobotu 1. června 2013 se koná „Pouť rodin pražské arcidiecéze do Hrusic“ . Program: 11.00 mše sv. v kostele sv.Václava v Hrusicích, hlavní celebrant Mons. Aleš Opatrný,Ph.D., 13.00 divadlo Fígl s novou pohádkou, 14.00 vystoupení dětského folklorního souboru MIKEŠ /obě vystoupení před bustou Josefa Lady/, 15.00 beseda rodičů s Mons.Opatrným /sokolovna/. Souběžně s programem:Den otevřených dveří v Památníku Josefa Lady a na stálé výstavě modelů Ant.Jedličky na Obecním úřadě. Srdečně zve Obecní úřad

kvě 25

9. ročník „Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice“

V sobotu 25.května 2013 se koná 9. ročník „Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice“. Zahájení v 9.30 hodin u busty Josefa Lady v Hrusicích. Srdečně zve Obecní úřad

dub 26

NAŠI FURIANTI

V pátek 26. dubna 2013 se v hrusické sokolovně koná divadelní představení „NAŠI FURIANTI“. Začátek v 19.30 hodin. Hru Ladislava Stroupežnického sehraje OVJ Komenský z Chocerad. Vstupné 60,-Kč, děti zdarma. Srdečně zve Obecní úřad Hrusice

bře 30

Velikonoční jarmark v Hrusicích

V sobotu 30. března 2013 se koná 5. Velikonoční jarmark v Hrusicích. Sokolovna od 10.00 - do 16.00 hodin. Srdečně zvou OS Šťastná rodina a Sbor dobrovolných hasičů. Přijďte s námi přivítat jaro! Těšíme se na Vás!

bře 23

Ladovská zabíjačka

V sobotu 23. března 2013 se koná v hrusické sokolovně tradiční již 39. „Ladovská zabíjačka“. Začátek v 19.00 hodin. Zabíjačkové pochoutky. Srdečně zvou Spojené osady Hrusic

bře 16

Maškarní Baráčnický ples

V sobotu 16. března 2013 v hrusické sokolovně, se koná „Maškarní Baráčnický ples“. Začátek 20.00 hodin. Občerstvení a bohatá tombola. Srdečně zvou místní baráčníci.

úno 02

Vítání občánků

V sobotu 2. února 2013 v budově Mateřské školy od 15.00 hodin se koná „Vítání občánků“. Srdečně zve Obecní úřad

led 26

Hasičský ples

V sobotu 26. ledna 2013 se koná tradiční hasičský ples v hrusické sokolovně. Začátek 20.00 hodin. Občerstvení a bohatá tombola. Srdečně zvou místní hasiči.

pro 22

PÍSKLATA, ANEB DĚTI DĚTEM

pisklata.png
Milí čtenáři!
22. 12. 2012 proběhl v kongresovém sále hotelu S.E.N. tradiční Vánoční koncert dětí navštěvujících můj hudební kroužek Písklata, tentokrát ve spolupráci s dětmi, které navštěvují lekce klavíru u mojí maminky, paní Koudelkové. Kromě toho, že bych velice ráda poděkovala všem dětem za skvělý výkon a rodičům, prarodičům a přátelům za to, že se na nás přišli podívat v neuvěřitelném počtu (připravených 100 židlí nám již letos nestačilo ), se s Vámi musím podělit o novinku, která letošní koncert odlišuje. Tradičně totiž na koncertu dostáváme od návštěvníků dobrovolné vstupné, které bylo vždy použito na nákup odměn pro děti. Nicméně letos měly děti lepší nápad, než utratit jej za čokolády a jiné dobroty pro sebe. Rozhodly se totiž, že od nynějška budou jejich koncerty pořádány pod heslem „Děti dětem“ a výtěžek z nich bude věnován dětem, které neměly v životě takové štěstí, jako naše Písklata. Letos bude výtěžek koncertu v hodnotě 3.200,- věnován Dětskému domovu ve Strančicích. No a příště? To ještě uvidíme, každopádně určitě poputují na dobrou věc. Nebojte se, dáme Vám včas vědět. Již teď Vám mohu slíbit, že další koncert uspořádáme brzy, abychom mohli jiným dětem předat „dárek“ ke dni dětí. Takže někdy koncem května, o přesném datu Vás budeme informovat , se na Vás těšíme! No a dětem tímto moc děkuji za jejich dobrá srdíčka. Jsem moc pyšná, že takové úžasné děti mohu učit!
Hana Skálová