budova Mateřské školy

Datum konání: 29.11.200, ve 14 hodin

"Vítání občánků"

Sobota 24. května 2008

4. ročník Pohádkových Hrusic a Cesty kocoura Mikeše.
Zahájení v 9.30 hod., u busty Josefa Lady v Hrusicích. Při této příležitosti bude den Otevřených dveří v Památníku Jos.Lady a na stálé výstavě modelů Antonína Jedličky. V informačním centru bude, mimo jiné, prodej Pamětních listů ke 120. výročí narození J.Lady s nově vydanou poštovní známkou /Vánoce od J.Lady/ a razítkem hrusické poštovny.

10. jubilejní setkání občanů

Sobota 29. září 2007 14.00 hod., hrusická sokolovna - Jubilejní 10. setkání všech občanů, rodáků, chatařů, čtenářů Hlasu Hrusic a přátel naší obce. Akce je pořádána v rámci oslav 120. výročí narození národního umělce Josefa Lady.
Na setkání vystoupí hudební soubor Písklata a folklorní soubor Rosénka. Občerstvení a hudba zajištěno.

Srdečně zve Obecní úřad v Hrusicích

SOUTĚŽ V MALOVÁNÍ PRO DĚTI KE 120. výročí narození JOSEFA LADY

Obecní úřad v Hrusicích a Oblastní muzeum Praha-východ, správce Památníku
Josefa Lady a jeho dcery Aleny, vyhlašují soutěž v malování pro děti na
téma: " 120. výročí narození Josefa Lady".

Podmínky soutěže: 1. Soutěže se může zúčastnit se svým obrázkem či
obrazem/vytvořeným libovolnou technikou/každé dítě ve věku do 15 let. 2.
Každý obrázek musí být označen jménem autora, dále musí být uvedeny věk
autora a adresa trvalého bydliště, event. adresa ZŠ nebo MŠ. 3. Všechny
práce musí být odevzdány nejpozději do 31.10.2007 na Obecní úřad v Hrusicích
osobně nebo zaslány poštou.

Práce budou rozděleny do věkových kategorií a posouzeny odbornou porotou za
předsednictví Mgr. Josefa Lady. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se
bude konat 24. listopadu 2007 ve 14. 00 hod., v hrusické sokolovně. Při
slavnostním vyhlášení soutěže, každý účastník obdrží pamětní dvojlist s
podpisy předsedy Mgr.Josefa Lady a členů poroty. Nejlepší práce budou
vystaveny při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže /24.11.2007/ a na
výstavě " Josef Lada " v Oblastním muzeu v Brandýse nad Labem /14.12.2007 -
31.1.2008 /. S pozdravem Ladislav Tesařík, starosta obce

Soutěž v malování

Soutěž v malování pro děti - Obecní úřad v Hrusicích v rámci roku oslav 800 let Hrusic vyhlašuje soutěž v malování pro děti na téma"800 let Hrusic".
Podmínky soutěže:
1.Soutěže se může zúčastnit se svým obrázkem či obrazem/vytvořeným
libovolnou technikou/každé dítě ve věku do 15 let. 2. Každý obrázek musí být označen jménem autora a dále musí
být uveden věk autora a adresa trvalého bydliště. 3. Všechny práce musí být odevzdány nejpozději do 30.října 2005 na Obecní úřad v Hrusicích, buď osobně nebo poštou. 4. Práce budou rozděleny do věkových kategorií a
posouzeny odbornou porotou /ak.malíři/, za předsednictví pana Mgr.Josefa Lady. 5. Všechny odevzdané práce které budou zaslány do soutěže, budou vystaveny při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které se bude konat v sobotu 19.listopadu 2005 ve 13.00 hod., v hrusické sokolovně. Při slavnostním vyhlášení soutěže, každý účastník obdrží pamětní dvojlist s podpisy členů poroty.

Sportovní den na fotbalovém hřišti

Datum konání: Sobota 25. června (rok oslav 800 let)

V sobotu 25. června se koná Sportovní den na fotbalovém hřišti. Začátek v 15:30 hodin. Utkání A mužstvco Hrusice - internacionálové SPARTY Praha. Občerstvení na fotbalovém hřišti.

Žákovský fotbalový turnaj

Datum konání: Neděle 19. června (rok oslav 800 let)

V neděli 19. června se koná 10.- ročník žákovského fotbalového turnaje o pohár kocoura MIKEŠE, za účasti 6 mužstev, začátek v 9:00 h na fotbalovém hřišti.

Vystoupení dětského hudebního souboru MIKEŠ ze ZÚŠ Říčany

Datum konání: Sobota 18. června (rok oslav 800 let)

V sobotu 18. června v 16:00 h, prostor před bustou Josefa Lady u Obecního úřadu, vystoupení dětského hudebního souboru MIKEŠ ze ZÚŠ Říčany s názvem "Kterak dudy nevěděly kudy". Hostem bude ředitel muzea v Říčanech pan Jan Vít - dudák souboru.

Divadlo KOCÁBKA

Datum konání: Sobota 11. června (rok oslav 800 let)

V sobotu 11. června ve 20:00 h v sokolovně bude Divadlo KOCÁBKA, komedie "PŘEŠLÁPNEM aneb co se do novin nevešlo", mosaikový pohled na svět.

Divadlo pro děti

Datum konání: Sobota 4. června (rok oslav 800 let)

V sobotu 4. června v 15:00 h bude v sokolovně divadlo pro děti, soubor Habaděj z Týnce n/Sázavou Anka a Petrovští od Josefa Lady