Rodná obec Josefa Lady,
první písmenný záznam o obci z roku 1205

zář 28 Doposud nekomentováno.

Svatováclavská pouť

10:00 hod. - slavnostní mše sv. v kostele sv. Václava

18:00 hod. - koncert Škampova kvarteta v kostele sv. Václava

Pouťové atrakce od 27.9.2021 do 3.10.2021

zář 25 Doposud nekomentováno.

Hrusický dobroběh

Registrace od 8:00 hod. Start z fotbalového hřiště v Hrusicích.

Organizátoři se tento rok rozhodli podpořit Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech.

Startovné je tento rok pro dospělé 300,- Kč, na místě 400,- Kč. Děti zdarma.

REGISTRACE

Propozice závodu

• Hlavní závod 12 km (Hrusice, Turkovice, Lensedly, Hrušov), start ve 12.00 hod.
    • Trasa 5 km v okolí Hrusic, start ve 12.00 hod.
    • Dětský okruh na hřišti, start v 10.00 hod.
Domácí Hospic Dobrého Pastýře pečuje o pacienty v terminálním stádiu jejich nevyléčitelného onemocnění, kteří se rozhodli žít a dožít doma.

Multidisciplinární tým domácího hospice složený ze zdravotníků, sociálních pracovníků, psychologů i duchovních usiluje již 18-ctým rokem o přirozené netraumatizující odcházení umírajících, „léčí“ příznaky umírání, učí blízké správně pečovat o těžce nemocného ve velké většině imobilního pacienta a připravuje je na nevyhnutelné odloučení.

Domácí hospicová péče je dostupná všem potřebným bez ohledu na jejich věk nebo sociální status a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu v regionu do 30 km od Čerčan. V uplynulém roce jsme v domácím prostředí doprovodily 102 umírajících pacientů.

Financování hospicové péče v ČR je náročné, založené na každoročních úspěších v oblasti fundraisingu ze státní správy, samosprávy, na úspěšnosti benefičních akcí a výdělečné činnosti, neobejde se bez laskavé podpory ze strany individuálních a firemních dárců.