Rodná obec Josefa Lady,
první písmenný záznam o obci z roku 1205

Úvod > Občané > Důležité informace > Návrh rozpočtu a střednědobého výhledu obce Hrusice

Návrh rozpočtu a střednědobého výhledu obce Hrusice

Datum konání:
26.11.2021
Datum ukončení:
15.12.2021

Návrh rozpočtu obce Hrusice pro rok 2020
Návrh rozpočtu Obce Hrusice na rok 2022 byl sestaven na základě základních kritérií sestavení rozpočtu na rok 2022 a priorit obce na rok 2022. Rozpočet byl vytvořen v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, zákonem č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení daní a rozpočtovým výhledem na rok 2022. Rozpočet na rok 2022 bude projednán a schválen Zastupitelstvem obce na veřejném zasedání jako schodkový. Schodek bude kryt z přebytku minulých let. Obec Hrusice bude v roce 2022 pokračovat se splácením úvěru od ČS v kvartálních splátkách. Připomínky k rozpočtu můžete uplatnit až do zasedání zastupitelstva obce Hrusice dne 14.12.2021.

Návrh střednědobého výhledu obce Hrusice pro roky 202-2025

Střednědobý výhled je sestaven s ohledem na reálný vývoj ekonomiky a s tím i souvisejícím nárůstem/poklesem daňových příjmů povýšených vždy oproti roku předchozímu. Nedaňové příjmy tvoří nájemné půdy, bytových a nebytových prostor a náhrady za zpětný odběr obalů od EKOKOMu. Nepředpokládá se, že by v následujících letech obec měla další pravidelné nedaňové příjmy. Současně ani není předpoklad pro následující roky 2023, 2024 a 2025 kapitálových příjmů - není v plánu prodej žádného jiného majetku.
Mimo běžných výdajů na zajištění běžného chodu obce a oprav majetku pro následující roky je v plánu:

1. Oprava komunikace Na Hrádka
  2. Rekonstrukce a výstavba chodníků v ulici Josefa Lady
  3. Projektová dokumentace na výstavbu nové MŠ
  4. Zateplení, rekonstrukce budovy obecního úřadu

Velké opravy a investice budou realizovány jen v případě zajištění dotací a dostatečného finančního přebytku z let minulých.
Střednědobý výhled bude v případě změn aktualizován, schválen a zveřejněn v platném znění.

Návrh střednědobého výhledu příspěvkové organizace Mateřská škola Hrusice pro roky 2022-2024