Úvod > Občané > Důležité informace > Návrh rozpočtu obce Hrusice pro rok 2023 a střednědobého výhledu pro roky 2024-2026

Návrh rozpočtu obce Hrusice pro rok 2023

Návrh rozpočtu obce Hrusice pro rok 2023 byl sestaven na základě základních kritérií sestavení rozpočtu na rok 2023 a priorit obce na rok 2023. Návrh rozpočtu byl vytvořen v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, zákonem č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení daní a rozpočtovým výhledem na rok 2023. Navrhovaný rozpočet na rok 2023 je připraven jako schodkový, kdy schodek bude kryt z rezervy vytvořené na bankovních účtech obce Hrusice. Zastupitelé a občané se mohou k rozpočtu vyjádřit písemně do doby, než bude návrh rozpočtu projednáván zastupitelstvem obce Hrusice. Dále se k návrhu rozpočtu mohou vyjádřit na zasedání zastupitelstva obce Hrusice, které bude návrh rozpočtu projednávat. Plánovaný termín zasedání zastupitelstva, na kterém se bude návrh rozpočtu.

Střednědobý výhled rozpočtu obce Hrusice pro léta 2024-2026

Střednědobý výhled je sestaven s ohledem na reálný vývoj ekonomiky a s tím i souvisejícím nárůstem/poklesem daňových příjmů povýšených vždy oproti roku předchozímu. Nedaňové příjmy tvoří nájemné půdy, bytových a nebytových prostor a náhrady za zpětný odběr obalů od EKOKOMu. Nepředpokládá se, že by v následujících letech obec měla další pravidelné nedaňové příjmy. Současně ani není předpoklad pro následující roky 2024-2026 kapitálových příjmů - není v plánu prodej žádného jiného majetku. Mimo běžných výdajů na zajištění běžného chodu obce a oprav majetku pro následující roky je v plánu:

1. Oprava komunikací
  2. Rekonstrukce a výstavba chodníků v ulici Josefa Lady
  3. Projektová dokumentace a výstavba nové MŠ
  4. Napojení obce na vodojem Peleška (vodní zdroj Želivka)

Velké opravy a investice budou realizovány jen v případě zajištění dotací a dostatečného finančního přebytku z let minulých. Střednědobý výhled bude v případě změn aktualizován, schválen a zveřejněn v platném znění. V listinné podobě je Střednědobý výhled rozpočtu k nahlédnutí na Obecním úřadě v Hrusicích - Ke Hřišti 142, 251 66 Hrusice.