Rodná obec Josefa Lady,
první písmenný záznam o obci z roku 1205

srp 14 Doposud nekomentováno.

Letní kino - Bezva ženská na krku

Obec Hrusice vás zve na Letní kino. Promítat se bude od 21.00 hod. na louce u fotbalového hřiště.

Bezva ženská na krku

čec 01 Doposud nekomentováno.

Velká prázdninová hra – Ladovský poklad

Velká prázdninová hra – Ladovský poklad

Po úspěšné loňské razítkovací hře jsme pro vás, spolu se zkušeným organizátorem strategických her Neohrano.cz, připravili Velkou prázdninovou hru – Ladovský poklad.
Herní úkoly ve 24 obcích jsou čistě venkovní, naplno si tak můžete užít toulky Ladovým krajem. Stačí si vytisknout herní propozice z webových stránek www.laduv-kraj.cz nebo je vyzvednout na některém z našich partnerských Informačních center (Říčany, Mnichovice, Kamenice, Velké Popovice
a Senohraby) a začít!

Jak se o Ladovský poklad hraje?

• Vyzvedněte si v IC nebo si z našeho webu vytiskněte herní propozice.
  • Hádejte obce podle indicií a vydejte se tam na výlet.
  • Díky splněným úkolům na různých místech v obcích vyluštěte tajenku - klíč k pokladu.
  • Pošlete nám tajenku s vašim kontaktem a dozvíte se, kde je Ladovský poklad.
  • Vyzvedněte si svůj Ladovský poklad.

Co můžete získat navíc?

• Prvních deset hráčů se správně vyluštěnou tajenkou odměníme tričkem Ladova kraje.
  • Všechny úspěšné luštitele zahrneme do závěrečného slosování o zajímavé ceny. Jaké? Podívejte se na www.laduv-kraj.cz.

Čeká Vás putování malebnou zalesněnou krajinou s možností koupání v rybnících i řece Sázavě, se zříceninami i zámky a přírodními rezervacemi. Projdete se krajem mezi Prahou a řekou Sázavou, kde zanechala svou stopu řada osobností, například svatý Vojtěch, Jan Žižka nebo malíř Josef Lada.
Ráz všech 24 vesniček je v mnohém odlišný, v jiném opakující se. Náves s rybníčkem, pumpa, studna nebo pramen, lípy, zvonička, kaplička a památník z 1. světové války. Symboly, které prostupovaly život našich předků, voda, víra, život i smrt a vzájemná pomoc.
Díky hře poznáte neokoukaná zákoutí a všimnete si mnohdy opomíjených detailů ladovských vesnic. Tajenku s Vaším kontaktem posílejte od 1. 7. do 5. 9. 2021 na email: info@neohrano.cz.

Vizitka_LK.png
Právě vydaná nová turistická vizitka Ladova kraje je také jednou z cen ve hře Ladovský poklad! Koupit si ji pak budete moci od září na webu Ladova kraje a u našich partnerů, jejichž seznam zveřejníme.
Přejeme Vám krásné léto s Velkou prázdninovou hrou!

Doposud nekomentováno.

Zasedání zastupitelstva obce Hrusice 8.9.2020 od 18.30 hod.

Program zasedání:

1. Přivítání, kontrola účasti
  2. Volba ověřovatelů zápisu a jmenování zapisovatele
  3. Schválení programu jednání zastupitelstva obce
  4. Informace z obce
  5. Řád veřejného pohřebiště obce Hrusice
  6. Přijmutí daru – dar pozemku parc. č. 533 v k. ú. Hrusice (hřbitov)
  7. Přijmutí daru – dar pozemku parc. č. 227/1 v k. ú. Hrusice
  8. Pronájem části obecního pozemku parc. č. 507/4 v k. ú. Hrusice
  9. Pronájem části obecního pozemku parc. č. 1587/1 v k. ú. Hrusice
  10. Směna pozemků mezi obcí Hrusice a Středočeským krajem (Hrusice parc. č. 2295 a 2269 za pozemky středočeského kraje parc. č. 2244/1-18)
  11. Žádost o poskytnutí finančního příspěvku pro Český svaz včelařů
  12. Bytové hospodářství obce Hrusice
  13. Schválení přísedícího u soudu
  14. Informace o zahájení správního řízení s obcí Hrusice za porušení zákona o rozpočtových pravidlech
  15. Informace o změně v redakční radě Hlas Hrusic
  16. Smlouvy o pronájmu pozemků v majetku obce Hrusice
  17. Ostatní
  18. Diskuze
  19. Závěr

Mgr. Petr Sklenář
starosta obce Hrusice

Doposud nekomentováno.

Spustili jsme SMS rozhlas

Spustili jsme SMS rozhlas pro občany Hrusic. Chcete být informováni o důležitých informacích z obce formou SMS? Registrujte si odběr zpráv na stránkách obce Hrusice v záložce SMS zprávy nebo na tomto odkaze: http://www.obec-hrusice.cz/index.php?nid=840&lid=cs&oid=6615645

Další vydání Hlasu Hrusice

Na stránkách obce stáhnete další vydání Hlasu Hrusice. Zároveň začíná distribuce vydání do vašich schránek.

Upozornění - ve středu 13. 6. 2018 - úřední hodiny odpadají

Upozornění - ve středu 13. 6. 2018,   9-12 hodin, úřední hodiny odpadají

Inzerát na učitelku MŠ

Mateřská škola Hrusice, Hrusice 32, 251 66 Senohraby přijme učitelku

• Nabízíme práci v jednotřídní Mš v malém kolektivu.
  • Nástup 27.8.2018, praxe vítána.
  • Profesní životopis zašlete na e-mail:

13. setkání občanů

V sobotu 9. září 2017 se v hrusické sokolovně koná tradiční "Dětský karneval". Začátek v 15.00 hodin. Pořadatel Spojené osady Hrusic srdečně zvou k návštěvě.

V sobotu 23. září  2017 pořádají Spojené osady Hrusic /SOH/ při příležitosti 45. výročí založení výstavu své historie. Místo: hrusická sokolovna-otevřeno od 9.00 - 17.00 hodin

V sobotu 30. září a v neděli 1. října 2017 se koná v Hrusicích Svatováclavská pouť. Přijďte se pohoupat, povozit, zastřílet a něco utratit.

V sobotu 7. října 2017 se koná již v pořadí 13. Setkání občanů, rodáků, chatařů, čtenářů HH, návštěvníků a přátel naší obce za účasti vnuka Josefa Lady pana Mgr. Josefa Lady. Setkání se koná v rámci oslav 130. výročí narození Josefa Lady, hrusického rodáka. K návštěvě srdečně zve Ladislav Tesařík, starosta obce.

Snímek obrazovky pořízený 2017-08-24 16-30-01.png

Pozvánka.pdf

TJ Sokol Hrusice - oddíl kopané turnaj mladších a starších přípravek "O pohár kocoura Mik

V sobotu 24. června 2017 pořádá TJ Sokol Hrusice - oddíl kopané turnaj