Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Občané > Obecní knihovna

Obecní knihovna

Otevírací doba

Pondělí 17.30 -18.30 hod.

Telefon do knihovny: 311 320 003

Seznam knih

Knihovna se nachází v prvním patře budovy obecního úřadu, je otevřena každé pondělí od 17.30 do 18.30 hodin a knihovní fond čítá více než 2.900 titulů. Největší zastoupení má beletrie pro dospělé, přičemž detektivní romány a romány pro ženy jsou vyčleněny zvlášť, dále zde naleznete sbírky poezie, naučnou literaturu a rovněž knihy pro děti a mládež. Školáci si zde mohou vybrat jak z dobrodružné literatury, tak z děl tzv. povinné četby. Své místo zde mají také knihy od Josefa Lady.

Samostatnou kategorií jsou tituly zapůjčené naší knihovně v rámci tzv. výměnného fondu. Od začátku června je tak pro čtenáře k dispozici dalších 120 knih různých žánrů, mezi kterými jsou i novinky vydané během posledních dvou let. Spolupráce s Benešovem bude pokračovat i dále, nabídka knih tedy bude pravidelně obměňována tak, aby si každý vybral podle svého vkusu.

Pokud se rozhodnete do knihovny přihlásit, zaplatíte jako dospělý symbolický poplatek 50 Kč za rok (děti a mládež 30 Kč) a knihy si můžete zapůjčit na jeden měsíc. V knihovně funguje také dětský koutek s pastelkami a omalovánkami, takže maminky, nebojte se přivést s sebou děti, určitě se zde zabaví, a vy si budete moci v klidu vybrat nějakou knihu pro sebe.