Úvod > Občané > Aktuality > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

6.1.2024

V sobotu 6. ledna 2024 vyrazí koledníci na tradiční Tříkrálovou sbírku.

Tříkrálová sbírka je už v naší farnosti tradiční tečkou za vánoční dobou. Každoročně navštíví stovky domácností až 200 koledníků, kteří zazvoní, zazpívají koledu o Třech králích a nabídnou vám možnost přispět do sbírky.

Jak poznáte pravého koledníka charity?

1. Má korunu a plášť.
  2. Je ve skupince minimálně tří koledníků (ale někdy jich přijde třeba šest, maximální počet není omezen).
  3. Ve skupince je jeden vedoucí ve věku 15+, který má u sebe registrovanou průkazku koledníka.
  4. Koledníci mají s sebou zapečetěnou pokladničku s logem charity a razítkem města Mnichovice a číslo pokladničky musí být totožné s číslem průkazky koledníka.
  5. Koledník ví, pro koho a na co koleduje, kam půjdou vybrané peníze - nebojte se ho zeptat.

Jakýkoli jiný koledník vám také může přijít zazpívat a poprosit o nějaký příspěvek za koledu, ale je na dárci, zda bude chtít přispět na jiný účel než naše charita nebo do soukromé peněženky koledníka.

Kdy se bude letos koledovat?

6. ledna 2024.

V jakých obcích najdete koledníky?

Hrusice
Chocerady
Klokočná
Menčice
Mirošovice
Mnichovice
Ondřejov
Senohraby
Strančice – JEŠTĚ HLEDÁME JEDNU PARTU KOLEDNÍKŮ
Struhařov – JEŠTĚ HLEDÁME JEDNU PARTU KOLEDNÍKŮ
Svojetice
Třemblat – JEŠTĚ HLEDÁME JEDNU PARTU KOLEDNÍKŮ
Turkovice
Všechromy

Tříkrálový koncert 6. ledna 2024 od 17,30 ve Svojeticích

Tříkrálovou sbírku ukončíme Tříkrálovým koncertem ve Svojeticích. Těšíme se!

Jak se využila sbírka z ledna 2023?

využití sbírky 2023

Přesto ale peníze ze sbírky nestačily pro pokrytí potřeb lidí, kterým jsme chtěli v našich obcích pomoci. Pokud se podaří získat do tříkrálových pokladniček více peněz, bude moct být ze sbírky podpořeno více lidí. Každopádně je skvělé, že vůbec tuto možnost díky dárcům máme!!

úhrada NAD tks 2023

Jak přispět do sbírky, když vás koledníci nezastihli doma?

1) Přes platební portál na www.trikralovasbirka.cz - po zadání obce Mnichovice se váš dar objeví v online pokladničkách našich koledníků.

2) Převodem na účet Tříkrálové sbírky 66008822/0800 s variabilním symbolem pro pokladničky koledníků FCH Mnichovice 777911959.

Mnichovice 777911959

3) Dárcovskou SMS: na číslo 87 777 poslat SMS ve tvaru:

DMS KOLEDA 30
DMS KOLEDA 60
DMS KOLEDA 90
DMS KOLEDA 190

Cena DMS je 30, 60, 90 nebo 190 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59, 89 nebo 189 Kč.

Převzato z https://mnichovice.charita.cz/aktuality/trikralova-sbirka-na-mnichovicku-6-ledna-2024/