Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Občané > Aktuality > Úplná uzavírka silnice III/3353

Úplná uzavírka silnice III/3353Datum konání:
18.4.2023
Datum ukončení:
17.5.2023

Ve dnech 18.4. až 19.5.2023 dojde k úplné uzavírce silnice III/3353 a to v úseku od křižovatky Mnichovice-Hrusice-Ondřejov (Vlčí Halíř) po křižovatku Hrusice-Turkovice-Senohraby.

Silnice bude uzavřena ve třech částech (v tuto chvíli se jedná o předběžný harmonogram, který může být upraven):

 1. Uzavírka Vlčí Halíř-Náves (18.4.-25.4.): Tato část nelze objet autobusy PID. Autobusy PID projedou obcí Hrusice od začátku ranních spojů po spoj odjíždějící ze zastávky Hrusice v 7:59. Následné spoje budou odřeknuty a pojedou po objízdné trase po ulici Ondřejovská do Ondřejova se zastávkou Hrusice, Vlčí Halíř. Odpoledne bude do obce zajíždět pouze linka 651. V případě komplikací s dopravou do Hrusic (zvláště pro starší a nemohoucí občany), kontaktujte obecní úřad. Víkendové autobusové spoje budou odřeknuty po celý den. Do 8:00 bude také umožněn odjezd obyvatel z dotčené lokality.
 2. Uzavírka Náves (4.5-9.5.): Autobusová doprava bude vedena po objízdné trase po ulici Josefa Lady (Hrušov), autobusová zastávka "Na Šmejkalce" bude přesunuta za křižovatku směr Senohraby, autobusová zastávka "Hrusice" bude přesunuta ke kostelu. Do 8:00 bude opět možno opustit dotčenou lokalitu, platí pouze pro dotčené obyvatele v ulici Náves a Urbanova. 
 3. Uzavírka Turkovická (10.5.-19.5.): Autobusová doprava bude vedena po objízdné trase po ulici Josefa Lady (Hrušov), autobusová zastávka "Na Šmejkalce" bude přesunuta za křižovatku směr Senohraby, autobusová zastávka "Hrusice" bude přesunuta ke kostelu. Do 8:00 bude opět možno opustit dotčenou lokalitu.

Vjezd do uzavřených lokalit bude umožněn v odpoledních hodinách po souhlasu stavby dle technických podmínek. Děkujeme za pochopení a shovívavost, odměnou nám bude následně opravená komunikace. Děkujeme za respektování dopravního omezení, předejte tím poškození vozidel či zařízení technické infrastruktury ve vlastnictví obce Hrusice.


Komentáře

Přidat komentář
 • 24. 3. 2023 9:50
  Bedřiška a Martin Hemelíkovi
  Dotazy k uzavírce

  Dobrý den!
  Dovolujeme si položit pár otázek zejména k první etapě uzavírky silnice III/3353:
  1) Rozumíme-li dobře, pak ranní autobusové spoje do Strančic v 5.09, 5.39, 5.59, 6.29 a 7.28 pojedou dle jízdního řádu. Je to tak?
  2)Jak to bude s odpoledními autobusovými spoji ze Strančic? Pojedou vůbec? Jak bude možné se dostat z vlaku domů? Pěší chůze ze zastávky Mirošovice je pro nás velice obtížná, ne-li nemožná! Stejně tak to platí pro pěší chůzi ze zastávky Vlčí Halíř do Hrusic! Jak to máme řešit?
  3) Ve vztahu k dalším dvěma etapám uzavírky snad platí, že autobusový provoz bude probíhat normálně pouze s přesunutím zastávky. Je to tak?
  Děkujeme za uspokojivé odpovědi!!

  Bedřiška a Martin Hemelíkovi, Ke Klášteru čp.73


 • 24. 3. 2023 10:22
  Petr Sklenář
  Re: Dotazy k uzavírce

  Dobrý den,

  ad1) ano, všechny ranní spoje (od začátku ranního provozu) odjedou do 8 hod. ráno ve všech směrech řádně.
  ad2) odpolední autobusy nebudou do obce zajíždět, budou ze zastávky Vlčí Halíř pokračovat rovně směr Ondřejov. Pro příjezd do obce lze využít odpolední spoje autobusové linky 651 ze žst. Senohraby. Pokud spoj je nevyhovující, kontaktujte minimálně dva dny dopředu obecní úřad, dopravu ze žst. Mirošovice zajistí vozidlo Jednotky sboru dobrovolných hasičů Hrusice.
  ad3) ano, autobusy budou jezdit odklonem přes ulici Josefa Lady (Hrušov).


 • 24. 3. 2023 12:04
  Bedřiška a Martin Hemelíkovi
  Re: Dotazy k uzavírce

  Děkujeme pěkně za odpovědi. S oním autobusovým spojením ze Senohrab by to mělo být snad zvládnutelné. Nabídka odvozu vozidlem SDH je úžasná, ale bohužel nejsme schopni vždy přesně stanovit dobu návratu.
  S veškerou úctou

  Bedřiška a Martin Hemelíkovi


 • 24. 3. 2023 12:16
  Petr Sklenář
  Re: Dotazy k uzavírce

  Kdybyste měli jakýkoli problém s dopravou do Hrusic, zavolejte mě, vyřešíme to. Petr Sklenář


 • 18. 4. 2023 10:47
  Jindřich Hron, Zahradní 252
  Oprava silnice aktuální stav

  Dobrý den,

  můžete prosím aktualizovat plán prací?
  Na mě to působí, že první etapa je kombinace 2 a 3.

  Nehledě na to, že do 8:00 určitě nebyl umožněn bezpečný odjezd z lokality.
  Jel jsem 7:45 přes náves, kde už vesele frézovali a na projíždějící auta se nehezky tvářili.

  Děkuji a přeji hezký den
  Jindřich Hron


 • 18. 4. 2023 10:58
  Petr Sklenář
  Re: Oprava silnice aktuální stav

  Dobrý den, myslím, že vše je aktuální. 1. etapa uzavírá úsek od křižovatky Vlčí Halíř po Náves, konkrétně k MŠ a to tak, aby se dalo projet přes zastávku autobusu do ulice Pod Kouty. Největším problémem byl samozřejmě prvotní zmatek a hlavně absolutní nekázeň řidičů, kteří nerespektují dopravní značení a směřují sem k nám z okolních vesnic. Porušují tak dva zákazy vjezdu, jeden od křižovatky a druhý v ulici Pod Kouty, ale je jim to zřejmě úplně jedno.


 • 18. 4. 2023 15:07
  Jindřich Hron
  Re: Oprava silnice aktuální stav

  Dobrý den,

  omlouvám se, už jsem to pochopil a viděl hlavně práce na Vlčí Halíř.
  Ale mate mě zákazová značka už od křižovatky od Turkovic.
  Můžeme tedy v tomto týdnu jezdit zákazem od Turkovic a druhý dotaz, můžeme jezdit zkratkou, kde ještě nějaká silnice je, když by se jelo za hospodama?

  Děkuji a přeji hezký den
  Jindřich Hron


 • 18. 4. 2023 15:13
  Jindřich Hron
  Re: Oprava silnice aktuální stav

  Ano, vlastně zkratka je ulice Pod Kouty.
  Tak jenom bych chtěl potvrzaní, že tyto zákazy vjezdu se na obyvatele Hrusic nevztahují.
  Myslím, že jsem tam žádnou dodatkovou tabulku tohoto znění neviděl.

  Děkuji
  Hron


 • 18. 4. 2023 15:38
  Petr Sklenář - Moderátor
  Re: Oprava silnice aktuální stav

  Ráno došlo k chybě při dopravním značení, nyní je již vše opraveno. Je to označeno jako "slepá ulice", takže by již vše mělo fungovat tak, jak má. Petr S.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů