Úvod > Občané > Aktuality > Vánoční zastavení

Vánoční zastavení

17.12.2022

Vlastenecko-dobročinná obec baráčnická, MO Včelaři, Sbor dobrovolných hasičů a obec Hrusice vás srdečně zvou na tradiční vánoční zastavení se svařákem a hudebním doprovodem skupiny Amatéři.

Park Josefa Lady, 17.12.2022 od 18.00 hod.

Hrnečky na svařák s sebou :-)

• 1. 12. 2022 7:37
    Rafajová Růžena
    Malé vánoční zamyšlení.

Vánoce jsou svátky klidu a míru,kdy i ve válečných konfliktech utichají zbraně.Lidé jsou vstřícnější,empatičtější a jak se říká:"Lidská srdce se otvírají."Bohužel ,v dnešní době nejsou mezilidské vztahy příliš ideální.Lidé(ne všichni)si neváží jeden druhého,neváží si starších lidí a jejich zkušeností,neváží si autorit,vzdělání atp.Tady bych připomněla píseň Jiřího Suchého:"Proč se lidé nemaj rádi?"Ano,proč?Zkusme se nad tím zamyslet každý sám za sebe.Dobré slovo a úsměv mnohdy pomohou více než pomoc materiální.
    Přála bych si,aby v nastávajícím roce 2023 došlo ke zlepšení vztahů mezi lidmi všeobecně,t.j.ve společnosti a hlavně v rodinách.Neshodami v rodinách trpí nejen dospělí,ale především děti,a pro děti bychom měli udělat maximum,aby následující generace byla odolná a silná,sebevědomá a slušná a dovedla si vážit toho,co pro ni vytvořila generace předcházející.
    Své malé zamyšlení zakončím přáním všeho nejlepšího v příštím roce a přeji všem pevné zdraví,úspěch a pohodu.