Úvod > Občané > Aktuality > Výlov rybníka Hubačov

Výlov rybníka Hubačov

26.10.2019

Plánovaný výlov rybníka Hubačov je v sobotu dne 26. října.

S postupným vypouštěním rybníka bude započato ve středu 16. října, 10 dní předem, v souladu s manipulačním řádem.

Vypouštění rybníka bude řízeno tak, aby nedošlo k vylití vody z koryta potoka pod rybníkem a aby nebyly způsobeny škody v okolí potoka ani na níže položeném povodí.

Při ohlášeném výlovu bude zajištěna ochrana organizmů zvláště i obecně chráněných, kteří jsou součástí rybníků. Při poklesu hladiny v rybníce o více než polovinu bude rybník obcházet rybářská hlídka, která bude dbát na to, aby nedošlo k nadměrnému úhynu živočichů nebo ničení biotopů.

Po ukončení výlovu v sobotu 26. října bude rybník uzavřen a postupně napouštěn s tím, že bude zabezpečen požadovaný průtok vody do Mnichovky.

Při všech naplánovaných pracích bude zajištěna ochrana organizmů zvláště i obecně chráněných, kteří jsou součástí rybníků.