bře 12 Doposud nekomentováno.

Vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR

Vláda ČR na návrh ministr vnitra schválila vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od dnešních 14 hodin na dobu 30 dnů.

Obecné informace
Nouzový stav se vyhlašuje na základě ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky.

Nouzový stav vyhlašuje vláda ČR svým usnesením. Vláda o vyhlášení nouzového stavu neprodleně informuje Poslaneckou sněmovnu, která může vyhlášení zrušit.

Doba trvání nouzového stavu je nejvýše 30 dnů. Prodloužit se může pouze po předchozím souhlasu Poslanecké sněmovny.

Nouzový stav se vyhlašuje jako zákon. Vyhlášení, prodloužení a zrušení nouzového stavu se oznamuje dalšími způsoby v místě obvyklými, zejména prostřednictvím hromadných informačních prostředků a místního rozhlasu.

V případě vyhlášení nouzového stavu mohou být dle krizového zákona č. 240/2000 Sb. na nezbytně nutnou dobu a v nezbytně nutném rozsahu omezena některá práva a svobody.

Občanů ČR se vyhlášená krizová opatření mohou dotknout např. v povinnosti strpět zákaz vstupu, pobytu, pohybu ve vymezených objektech nebo rizikových oblastí z důvodu omezení šíření nákazy. Vyhlášená krizová opatření mohou být přijata k usměrnění spotřeby a dodávek zdravotních prostředků a léčiv a dalších věcných prostředků pro řešení situace, k přijetí opatření v dopravě, zajistí přednostní zásobování dětských, zdravotnických nebo sociálních zařízení či bezpečnostních soborů a složek IZS.

Konkrétní opatření budou doplněna v návaznosti na další usnesení vlády.

Byl aktivován Krizový štáb Středočeského kraje (dále jen "KŠK"). Zasedání KŠK se uskuteční dne 13. 3. 2020 v 9:30 hodin.

Usnesení vlády

bře 11 Doposud nekomentováno.

Obec Hrusice zavádí Mobilní Rozhlas

Vážení občané,
zavádíme u nás moderní službu – Mobilní Rozhlas, díky které budete vždy včas informováni.
Zaregistrujte se a následně budete ZDARMA dostávat zprávy o aktualitách jako jsou upozornění na výpadky vody,
elektřiny, čištění ulic, pozvánky na kulturní i sportovní události a mnoho dalšího pohodlně do Vašeho telefonu či e-mailu.

Nutná opakovaná registrace!!!

Informační leták

bře 07 Doposud nekomentováno.

Maškarní ples

Vlastenecko-dobročinná obec baráčnická, pořádá tradiční Maškarní ples.

Hrusická Sokolovna, sobota 7. března od 20.00 hod.

úno 22 Doposud nekomentováno.

Brigáda - úklid nelegální skládky Hrusice-Hubačov

skladka.jpg

Myslivecký spolek Hrusice, Dobročinná obec baráčníků v Hrusicích, SDH Hrusice a TJ Sokol Hrusice,

organizují v sobotu 22.2.2020 od 8. 00 hod.,

brigádu na úklid nelegální skládky  na cestě směr Hrusice-Hubačov.

S sebou rukavice a pevnou obuv.

Občerstvení zajištěno.

led 27 Doposud nekomentováno.

Plán rozvoje sportu

Pozvání na veřejnou diskuzi občanů

SPORT  V  HRUSICÍCH

Vedení obce Vás zve na veřejné projednání dokumentu „Plán rozvoje sportu v obci Hrusice na roky 2019 – 2029“.

Setkání se uskuteční

pondělí  27. ledna 2020 od 17,30 hod.

na obecním úřadu (zasedací místnost v 1.patře).

led 18 Doposud nekomentováno.

Hasičský ples

Sbor dobrovolných hasičů Hrusice
vás srdečně zve na

HASIČSKÝ PLES

18. ledna 2020 od 20 hod. v hrusické sokolovně.

K tanci a poslechu hraje skupina CODA.

Vstupné 120 Kč. Bohatá tombola.

led 07 Doposud nekomentováno.

Vloupání do rodinných domů

Informace k problematice vloupání do rodinných domů, ke kterým dochází v lokalitách jihovýchodně od Prahy.

led 06 Doposud nekomentováno.

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka proběhne v Hrusicích dne 6. ledna 2020.

Koledníci budou vybírat příspěvky do zapečetěných pokladniček a 65 % výtěžku zůstane pro potřeby Mnichovicka – na uhrazení volnočasových aktivit a nákup sportovního vybavení dětí z rodin, které by si to nemohly finančně dovolit. Z minulé sbírky jsme takto podpořili 8 dětí.
Koledníci vám zazpívají vánoční tříkrálovou koledu. Pokud bude velká zima a budete chtít koledníky potěšit, teplým čajem nejspíš nepohrdnou.
Děkujeme všem, kteří se do této akce zapojí jako koledníci i jako dárci.
Farní charita Mnichovice

Pokladničky z Hrusic budou odděleně sečteny a informace bude předána zastupitelstvu. Zastupitelstvo zároveň přislíbilo, že stejnou částku, která bude vybrána, uvolní z rozpočtu obce na podporu nákupu hraček a dalších potřeb pro naší MŠ (tak, jak bylo tradičně určeno).

led 06 Doposud nekomentováno.

Svoz odpadu v roce 2020.

Svoz odpadu z domácností (od jednotlivých nemovitostí) začíná příští týden v pondělí.
PAPÍR 6.1.2020 a následně každé sudé pondělí.
PLAST 7.1.2020 a následně každé sudé úterý.
Komunální odpad 7.1.2020 a následně každé sudé úterý.
Podrobné informace o svozu a cenách za odpad naleznete v sekci odpadového hospodářství.
Odpadové hospodářství

Doposud nekomentováno.

Zasedání zastupitelstva obce Hrusice 8.9.2020 od 18.30 hod.

Program zasedání:

1. Přivítání, kontrola účasti
  2. Volba ověřovatelů zápisu a jmenování zapisovatele
  3. Schválení programu jednání zastupitelstva obce
  4. Informace z obce
  5. Řád veřejného pohřebiště obce Hrusice
  6. Přijmutí daru – dar pozemku parc. č. 533 v k. ú. Hrusice (hřbitov)
  7. Přijmutí daru – dar pozemku parc. č. 227/1 v k. ú. Hrusice
  8. Pronájem části obecního pozemku parc. č. 507/4 v k. ú. Hrusice
  9. Pronájem části obecního pozemku parc. č. 1587/1 v k. ú. Hrusice
  10. Směna pozemků mezi obcí Hrusice a Středočeským krajem (Hrusice parc. č. 2295 a 2269 za pozemky středočeského kraje parc. č. 2244/1-18)
  11. Žádost o poskytnutí finančního příspěvku pro Český svaz včelařů