Úvod > Občané > Důležité informace > Rybník Hubačov - Výměna mříží na bezpečnostním přelivu

Rybník Hubačov - Výměna mříží na bezpečnostním přelivu

17.9.2021
26.9.2021

Místní organizace ČRS z.s. v Říčanech, bude jako majitel rybníka, provádět výměnu mříží na bezpečnostním přelivu na rybníce Hubačov, v katastru obce Hrusice, jelikož jsou v havarijním stavu (prorezlé a místy rozpadající se).

Akce je naplánována na víkendy 18. - 19.9.2021 a 25. - 26.9.2021.

Dojde ke snížení provozní hladiny rybníka cca o 1,5 metru u bezpečnostního přepadu.

Postupné upouštění vody z rybníka bude započato v sobotu 16.9.2021 v souladu s manipulačním řádem. Vypouštění rybníka bude řízeno tak, aby nedošlo k vylití vody z koryta potoka pod rybníkem, a aby nebyly způsobeny škody v okolí potoka ani na níže položeném povodí.

Při upouštění vody z rybníka bude zajištěna ochrana organizmů, zvláště i obecně chráněných, kteří jsou součástí rybníka.

Obsluha bude dbát na to, aby nedošlo k úhynu živočichů, nebo k ničení biotopů.

Ihned po dokončení prací (26.9.2021) dojde k opětovnému napouštění rybníka, zůstane zachován požadovaný průtok vody do Mnichovky.