Úvod > Občané > Důležité informace > Platby za odpad v roce 2024

Platby za odpad v roce 2024

2.1.2024
29.2.2024

Platbu za odpad bud možné provádět od 2.1.2024, informace budou na internetových stránkách obce. Veškeré platby za odpad, psa, pronájmy pozemků či veřejných prostranstvích bude možné nově provádět přes tyto možnosti:

Po obdržení platby vám bude do několika dnů známka na popelnici doručena.

POZOR – platby provádějte bez vyzvání, poplatek je splatný 31.3.2024. Teprve po datu splatnosti budeme posílat upomínky, kdy poplatek můžeme navýšit až trojnásobně. Známky na popelnice vám po úhradě poplatku doručíme. Platnost známek za rok 2023 skončí 29.2.2024.

Podrobné informace o druhu odpadů, znění vyhlášek atd. naleznete zde.

Ceny za svoz odpadu v roce 2024

Velikost nádoby v litrech

Frekvence svozu

Cena za nádobu za rok

Cena za den

8 Kč

17 Kč

4 Kč

9 Kč

960 Kč

3 Kč

6 Kč

Nemovitosti bez nádoby 120 l pytle

měsíčně

4 Kč

Majitelé nemovitostí, kde není možné provádět individuální svoz (tedy pouze pokud nelze nemovitost obsloužit svozovou společností), mají 12 pytlů o objemu 120 l (pytle si pořizují sami). Pytle s komunálním odpadem následně ukládají do sběrných černých kontejnerů na sběrných stanovištích a platí tedy roční poplatek ve výši 1 440 Kč. Důrazně upozorňujeme, že do těchto nádob nesmí ukládat odpad obyvatelé s povinností individuální nádoby. Pokud někomu nebude stačit vlastní nádoba či objem pytle, musí si na obecním úřadě zakoupit pytel na odpad s logem svozové společnosti.

Dále upozorňujeme, že u obecního úřadu lze odkládat pouze odpad dle druhů nádob a dále bioodpad, elektroodpad a železo. Jiné druhy odpadu, jako např. nábytek, sociální zařízení či nebezpečný odpad se ukládat nesmí. Prostory sběrných stanovišť jsou monitorovány kamerami se záznamem a odkládání jiných druhů odpadu je pokutováno.

Nábytek, sociální zařízení, pneumatiky a nebezpečný odpad lze ukládat každou třetí sobotu v měsíci do výkupny surovin v Senohrabech (u vlakového nádraží) a to v rámci zaplaceného poplatku za odpad (tedy po předložení OP trvale hlášeného v obci Hrusice nebo po předložení potvrzení o zaplacení odpadu v obci Hrusice). Stavební odpad likviduje stavebník sám na své náklady, nelze využít ani sběrný dvůr v Senohrabech.